Souhlasím

Vážený návštěvníku, tato stránka používá soubory cookies. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s využíváním těchto souborů.

google plus
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Podnikové portály

Portály patří k oblíbeným technologiím, na kterých staví společnosti svá řešení. Ta jsou vstupní branou...

1. až 5. díl >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Aktuality -> Analýzy - 30. 5. 2017 17:26

Používáním Facebooku nezískáváme digitální dovednosti využitelné v pracovním životě

digitální dovednosti využitelné v pracovním životěDnes panuje všeobecné povědomí, že mladí lidé zvládají práci s novými technologiemi, protože vyrůstají v digitálním světě. Jenže skutečnost je jiná. Mladí lidé dobře zvládají internet a běžně používané aplikace na smartphonech a tabletech, ale často jim chybí dovednosti potřebné v pracovním procesu, protože nemají zažité obecné zákonitosti z oblasti informačních technologií a umějí používat jen ty nástroje, které rutinně používají. S nástupem do zaměstnání tak mnohdy naráží na problémy při práci s počítači.„Slýcháme opakované stížnosti lidí z firem na připravenost absolventů na reálnou praxi, pro ně překvapivě i v oblasti základních IT znalostí,“ říká Jan Dvořák, ředitel Počítačové školy Gopas a dodává „Nastupující generace má možná dostatečné znalosti pro běžný „digitální život“, nemá ale dovednosti, které jsou předpokládány trhem práce.“
Za určitý etalon pro porovnání digitálních znalostí je možné použít porovnání výsledků v mezinárodní certifikaci IT znalostí a dovedností ECDL. Z mezinárodního porovnání jejich výsledku vyplývá, že Češi podceňují význam a potřebu tzv. přenositelných digitálních dovedností. Jde o obecné znalosti základních zákonitostí hardware a software, které jsou uplatnitelné bez ohledu na pracovní pozici, kvalifikaci nebo typ využívaných IT prostředků. A právě tyto obecně využitelné principy chybějí i ve výuce na školách.

Zmíněné porovnání výsledků ECDL testů přineslo i další zajímavé výsledky: v ČR se nejvíce chybuje v oblastech IT bezpečnosti (24 %) a v práci s kancelářskými programy (23 %). Nejmenší problém dělá účastníkům testů využívání služeb internetu a komunikace. Naopak mezi největší propadáky patří znalost základních kancelářských programů, především Excelu. „Z našich zkušeností vyplývá, že 80 % účastníků kurzů si myslí, že Excel ovládá na slušné úrovni, rozumnou uživatelskou úroveň ale ve skutečnosti prokáže jen cca 20 % lidí“ dodává Jan Dvořák.

 


 
  

- Inzerce -

Nové vydání časopisu IT Systems

IT Systems 5/2017Nenechte si ujít nové vydání časopisu IT Systems, ve kterém jsme se věnovali především automatizaci a modernímu řízení obchodních a logistických procesů. Přinášíme také přehled úspěšných metod, jak získat na internetu nové zákazníky a seznámit se můžete s jedním z nástrojů Managementu 3.0 – technikou Moving Motivators, který vám pomůže lépe pracovat s vnitřní motivací. Zabýváme se i otázkou možné obrany proti cíleným kybernetickým útokům označovaným jako CEO fraud.

  

- Inzerce -

Měnící se trh řízených služeb - MSS

PCSPodle letošního průzkumu společnosti Frost & Sullivan trh řízených bezpečnostních služeb (MSS, Managed Security Services) rychle expanduje, a to včetně Evropy. Od roku 2011 zde šlo každoročně o nárůst v průměru přes 13 %.